Profil Zaufany: Bezpieczne Zarządzanie Online

Jak przedłużyć profil zaufany – poradnik

Profil Zaufany to cyfrowy podpis, który umożliwia bezpieczne korzystanie z usług online w Polsce. Dzięki niemu można podpisywać dokumenty elektroniczne, składać wnioski do urzędów czy dokonywać transakcji finansowych. Jednakże, certyfikat profilu zaufanego ma ograniczony czas ważności, dlatego warto wiedzieć, jak przedłużyć jego ważność.

Kiedy profil zaufany traci ważność?

Certyfikat profilu zaufanego ważny jest przez okres 3 lat. Po tym czasie trzeba go przedłużyć, aby dalej korzystać z usług online. Warto pamiętać, że przedłużenie profilu zaufanego jest możliwe tylko wtedy, gdy jego ważność nie upłynęła jeszcze. Jeśli certyfikat profilu zaufanego jest już nieważny, trzeba wykonać całą procedurę od nowa.

Jak przedłużyć profil zaufany?

Przedłużenie profilu zaufanego jest bardzo proste i można to zrobić online. Wystarczy zalogować się na stronie https://pz.gov.pl/ i wybrać opcję „Przedłuż profil zaufany”. Następnie trzeba podać numer PESEL oraz kod SMS, który zostanie wysłany na numer telefonu podany podczas rejestracji profilu zaufanego.

Po wprowadzeniu kodu SMS, należy wybrać opcję „Przedłuż profil zaufany” i potwierdzić transakcję. Po kilku minutach certyfikat profilu zaufanego zostanie przedłużony, a użytkownik będzie mógł dalej korzystać z usług online.

Podsumowanie

Przedłużenie profilu zaufanego jest bardzo proste i można to zrobić online. Wystarczy zalogować się na stronie https://pz.gov.pl/ i podać numer PESEL oraz kod SMS. Po kilku minutach certyfikat profilu zaufanego zostanie przedłużony, a użytkownik będzie mógł dalej korzystać z usług online. Pamiętajmy, że profil zaufany jest niezbędny do bezpiecznego korzystania z usług online w Polsce, dlatego warto zadbać o jego ważność i przedłużać go regularnie.

 

Artykuł powstał dzięki wpisowi jak przedłużyć profil zaufany

Podoba Ci się wpis daj ocenę i napisz komentarz o Profil Zaufany: Bezpieczne Zarządzanie Online

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
WacławSikora
25 dni temu

Ten put up na temat podróży jest naprawdę informacyjny i zawsze polecam Twoją stronę., Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o historii i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Twoje spojrzenie na sztuki jest naprawdę profesjonalny i na pewno będę wracał po więcej., Uwielbiam czytać Twoje posty na temat podróży i zawsze polecam Twoją stronę., Twoja pasja carry out hobby naprawdę przebija się przez ten put up i czekam na kolejne posty..

DariuszŻuraw
25 dni temu

Ten artykuł o historii naprawdę otworzył mi oczy i czekam na kolejne posty., Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o nauki i zawsze polecam Twoją stronę., Twoje spojrzenie na edukacji jest naprawdę inspirujący i na pewno będę wracał po więcej., Uwielbiam czytać Twoje posty na temat kultury i na pewno będę wracał po więcej., Jestem wdzięczny za Twoje inspirujący spojrzenie na edukacji i na pewno podzielę się tym ze znajomymi..

NorbertWilk
25 dni temu

Zawsze ceniłem historii za ich perswazyjny charakter i czekam na kolejne posty., Dziękuję za podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat zdrowia i zawsze polecam Twoją stronę., To było bardzo pomocny czytać o nauki i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Uwielbiam czytać Twoje posty na temat sztuki i na pewno będę wracał po więcej., Twoja pasja carry out zdrowia naprawdę przebija się przez ten post i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły..

Podobne wpisy

Jak Czyścić Adidasy: Porady i Triki

Jak skutecznie wyczyścić Adidasy? Porady i triki Adidasy to buty, które cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Są one wygodne, modne i pasują do

Urząd Miasta Szczecin: Informacje i Usługi

Urząd Miasta Szczecin: Informacje i Usługi Co to jest Urząd Miasta Szczecin? Urząd Miasta Szczecin to instytucja, która zajmuje się zarządzaniem miastem oraz świadczeniem usług

Brom: Naturalne Rozwiązanie na Relaks

Brom: Naturalne Rozwiązanie na Relaks Co to jest brom? Brom to naturalny lek, który stosowany jest w celu łagodzenia objawów stresu, nerwicy oraz bezsenności. Substancja

3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.